Terminologia

Share Button

Terminologia fotograficznaCzym jest terminologia fotograficzna?

Fotografia, podobnie jak każda dziedzina naukowa posługuje się swoistym językiem (żargonem). Jest to język, który obfituje w charakterystyczne dla danej dziedziny słowa. W fotografii są to np. aberracja czy zoom.

Co znajdziesz w tym dziale?

W dziale tym prezentujemy zbiór specjalistycznych terminów i słownictwa używanego w sztuce fotografii i wyjaśniamy ich znaczenie.
Wiedza tu zawarta przyda Ci się w wielu sytuacjach. Kupując nowy obiektyw, czy akcesoria fotograficzne na pewno chcesz wiedzieć, co oznaczają litery umieszczone czy to na obiektywie, czy na filtrach. Zapewne czytasz artykuły o fotografii i nie raz trafiłeś na słowo, którego nie rozumiesz. Z nami dowiesz się tego wszystkiego i kłopot ze zrozumieniem fachowych poradników fotograficznych minie.

Wiele terminów jest zaczerpniętych z języka angielskiego. Tłumaczymy je i zestawiamy z ich polskimi odpowiednikami. Powstają na naszej stronie 3 słowniki: słownik pojęć fotograficznychsłownik akronimów fotograficznych i ang-pol słownik fotograficzny, które porządkujemy w kolejności alfabetycznej dla ułatwienia znalezienia interesującego terminu.

Mamy nadzieję, że odkrywanie nowego języka i poznawanie fotografii będzie dla Ciebie rozrywką i mile spędzisz tutaj czas.

Zespół aRTofFOTO.

 

Zapisz

Zapisz

Share Button