Udekoruj wnętrza swojego mieszkania – jakie motywy zdjęć wybrać?

Share Button

fotoobrazyZastanawiasz się nad wprowadzeniem dodatków do wnętrz swojego domu? Nawet najmniejszy szczegół potrafi nadać charakter aranżowanej przestrzeni oraz podkreślić jej styl. Wszystko zależy od doboru właściwego akcentu do wnętrz i znalezienie dla niego odpowiedniego miejsca. Fotografie są właśnie jednym z tych elementów, które, w zależności od konkretnego motywu, potrafią zmienić przestrzeń i wprowadzić do niej nowy klimat. Dlatego podpowiemy Wam, jakie motywy zdjęć wybrać oraz na co zwracać uwagę podczas aranżacji swojego mieszkania.

Fotografie we wnętrzach

Sugestywny charakter fotografii pozwala na podkreślenie funkcji danego pomieszczenia, pogłębienie panującego w nim klimatu lub wprowadzenie nowego akcentu do wnętrz, ożywiając w ten sposób aranżowane miejsce. Zdjęcia mogą tworzyć razem galerię ścienną, stać na półkach czy podłodze oparte o ścianę lub być też pojedynczym, bardziej dominującym elementem w przestrzeni. Ważne jest to, jaki efekt chcemy uzyskać, ale jeszcze wcześniej należy zadać sobie pytanie, gdzie chcielibyśmy zawiesić obraz i jaki motyw najlepiej sprawdzi się w tym miejscu.

fotobrazy

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zdjęcia?

Każde pomieszczenie w naszym domu pełni określoną funkcję, dlatego w każdym z nich sprawdzą się inne motywy obrazów. W sypialni i korytarzu świetnie wpasuje się sentymentalna galeria ścienna, powstała z rodzinnych fotografii. Taki zabieg będzie wprowadzać zaproszonych gości, opowiadając historię mieszkańców podczas przechodzenia z przedpokoju do głównej części mieszkania, natomiast w sypialni pogłębi intymny charakter aranżowanego miejsca. W kuchni oraz łazience świetnie sprawdzą się motywy nawiązujące do funkcji danego pomieszczenia – w kuchni będą to wszelkie kulinarne aspekty, a w łazience np. oryginalne grafiki oraz kolaże, które z humorem będą akcentować charakter wybranego miejsca. W salonie natomiast odnajdą się pojedyncze, większe obrazy – mogą to być np. ręcznie malowane obrazy na płótnie lub wielkoformatowe zdjęcia miast lub krajobrazów. Dla tych, którzy chcieliby pogodzić zamiłowanie do tradycyjnego malarstwa oraz fascynację postępem cyfrowej technologii, wychodzą naprzeciw fotoobrazy, czyli zdjęcia drukowane na płótnie. Ten uniwersalny dodatek do wnętrz wpasuje się w każde wnętrze, a to wszystko poprzez swój oryginalny i ponadczasowy charakter, który łączy nowoczesny styl z klasycznym.

fotoobrazy

Zastosowanie zdjęć we wnętrzach domu pozwala na zaakcentowanie stylu naszego mieszkania, przy jednoczesnym wprowadzeniu konkretnego charakteru i przyozdobieniu niezaaranżowanego miejsca. Odpowiednio dobrane obrazy, oprawione w ramę lub bez, pojedyncze lub tworzące galerię ścienną, odnajdą się w każdych wnętrzach, stanowiąc ciekawy, oryginalny i zwracający uwagę dodatek.

fotoobraz

tekst&foto: Damian Nosiadek

Więcej informacji i inspiracji na stronie https://www.galeriadruku.com.pl/

Polecamy.
Zespół aRTofFOTO.eu

Share Button
Tagi , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.
 • U mnie na ścianach nietypowe obrazy – puzzle oraz kilka rodzinnych zdjęć. Jednak rozważam, czy nie wzmogacić moich ścian o fotoobrazy.

 • Bardzo pomysłowe te zdjęcia. W ogóe bardzo dobry blog dla miłośników fotografii.

 • Sama mam kilka takich fotografii, nie lubię pustych ścian 🙂

 • Tak naprawdę możliwości są nieograniczone, wszystko zależy od naszej osobowości i zmysłowości dekoracyjnej. 🙂

 • Ja natomiast nie lubię zdjęć na ścianach, jak już to obrazy, najlepiej wykonane specjalnie dla mnie. Jednak rozumiem, że zdobycie zdjęcia jest łatwiejsze niż namalowanie obrazu 🙂

 • Maluch w domu

  Praktycznie nie mam zdjęć na ścianach. Wiszą obrazy

 • ja na śnianach ma obrazy malowane haftem krzyżykowym oraz zdjęcia

 • Bardzo lubię zdjęcia i obrazy w domu 🙂 Mam ich już trochę 😉 Nawet takie własnoręcznie malowane 😉

 • U nas zdecydowanie najwięcej jest zdjęć rodzinnych 🙂

 • lilka

  U mnie w domu przeważają zdjęcia rodzinne lub portrety przedstawiające morskie klimaty;)
  http://www.miloscmamy.pl

 • Anna Posiakow

  Uwielbiam obrazy, zdjęcia – dodają dużego uroku 🙂