Fotoprodukty firmy Saal Digital-fotoobraz-test i recenzja

Share Button
Fotoobraz od Saal Digital

Fotoobraz od Saal Digital

Fotoobraz od Saal Digital

Postanowiliśmy dołączyć do akcji promocyjnej i przetestować fotoprodukty firmy Saal Digital, aby sprawdzić jakość usług świadczonych przez niemieckie przedsiębiorstwo. Akcja skierowana jest do miłośników fotografii posiadających fanpage w mediach społecznościowych. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest podzielenie się wrażeniami z otrzymanego produktu na swoim fanpage’u, blogu czy innym medium społecznościowym.

Przedmiot testu

Na pierwszy ogień idzie fotoobraz i to jemu poświęcona jest ta recenzja. W ramach akcji na test fotoobrazu otrzymaliśmy kupon rabatowy o wartości 250zł, co w zupełności wystarczyło na całkowite pokrycie kosztów wybranego przez nas produktu. Do testu wybraliśmy Fotoobraz na płótnie Canvas o wymiarach 30x20cm.
Niedługo przetestujemy fotoksiążkę od Saal Digital. Recenzję zamieścimy także na naszej stronie. Już teraz zapraszamy! Śledźcie nas!

Realizacja zamówienia

Składanie zamówienia
Firma Saal Digital przygotowała dla swoich klientów aplikację na systemy Windows lub Mac, która ułatwia i usprawnia obsługę zamówienia. Wystarczy pobrać program z oficjalnej strony firmy: www.saal-digital.pl i zainstalować go na swoim komputerze. Następnie należy wybrać interesujący nas produkt, materiał wykonania, wymiary i zaimportować pliki ze zdjęciami. Wszystko sprowadza się do kilku kliknięć, po czym otrzymujemy gotowy projekt. Jak się okazuje, zamawianie z dedykowaną aplikacją, jest naprawdę proste. Program jest bardzo  intuicyjny,  a przyjazny dla użytkownika interfejs sprawia, że praca z programem okazuje się łatwa, nawet dla laika.

Przesyłka i pakowanie
Na uwagę zasługuje szybki czas realizacji zamówienia. Produkt dostarczony został po 4 dniach roboczych od momentu złożenia zamówienia, co uważamy za bardzo dobry czas z racji, że nadany został w Niemczech. Jeżeli chodzi o pakowanie, także nie mamy żadnych zastrzeżeń. Produkt był starannie zapakowany i zabezpieczony przed uszkodzeniem i dotarł do nas w nienaruszonym stanie.

Cechy produktu

Wykonanie
Po rozpakowaniu przesyłki naszym oczom ukazał się obraz na grubym płótnie naciągniętym na solidny, drewniany blejtram (krosno) i przymocowanym do niego za pomocą zszywek. Wszystko zrobione bardzo estetycznie. Do samego obrazu firma Saal Digital dołączyła specjalne kliny rozporowe umożliwiające odpowiednio naprężyć i stabilizować płótno. Niestety producent nie przewidział żadnego uchwytu ani otworu, który mógłby umożliwić powieszenie obrazu. Być może zostawił  zamawiającemu możliwość swobodnego umiejscowienia uchwytu, ale może to być dla niektórych dość kłopotliwe. Podstawową cechą obrazu jest przecież fakt, że wisi a tu taka niedogodność. Trudno, sami skorygowaliśmy te braki i pomimo ich nie zaniżamy ogólnej oceny.

Jakość druku
Otrzymany obraz cechuje wysoka jakość druku – wysoki kontrast, zachowane detale i poprawnie oddane kolory. Co prawda zamówiliśmy obraz czarno-biały i przyznać musimy, że głębia czerni zachwyca, a przejścia tonalne w skali szarości są płynne (brak bandingu). Warto zaznaczyć, że firma Saal Digital udostępnia na swojej stronie profil ICC, który jest przewidziany do funkcji Softproof w programach Photoshop lub Lightroom. Soft proofing z użyciem pobranego profilu koloru pozwala nam łatwo w momencie przygotowywania zdjęcia do druku zweryfikować, jak dane zdjęcie będzie wyglądało po opuszczeniu drukarki. 

PodsumowanieFotoobraz Saal Digital - ocena

Żeby nie być gołosłownym, zamieszczamy poniżej kilka zdjęć testowanego produktu. Żałujemy, że nie wybraliśmy większego obrazu, który mógłby stanowić element dekoracji pokoju, ale mimo tego jesteśmy zadowoleni z obrazu i wyników testu. Dzięki przeprowadzeniu testu, mamy realny pogląd na jakość produktu i wiemy, na co możemy liczyć w przyszłości.  Dodatkowo możliwość weryfikacji (dzięki wspomnainym wcześniej profilom ICC), by na wydruku pojawiło się dokładnie to, czego oczekujemy, świadczy o profesjonalnym podejściu firmy do tematu i wzbudza wobec niej nasze zaufanie. Na koniec zobaczcie sami, jak wygląda fotoobraz od Saal Digital.

Podsumowując, jeśli zależy Wam na ekskluzywnej jakości fotoobrazu, wybierzcie fotoobraz od Saal Digital!
Polecamy gorąco!
Zespół aRTofFOTO.eu


Sall Digital logoSaal Digital – jeden z wiodących europejskich producentów naświetlanych i drukowanych fotoproduktów. Firma z pasją do fotografii produkuje fotoksiążki, odbitki, plakaty, fotokalendarze, fotokartki, fotoobrazy (jak np. dibond, pleksi czy forex) oraz fotoprezenty

 

Share Button
Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.
 • W rodzinnym domu mamy taki fotoobraz. Wyglada nawet super 🙂

  • Podzielcie się zdjęciem:)

   • Niestety obraz nie jest mój, a do tego przedstawia członka rodziny, wiec nie za bardzo mogę 🙂

 • Uwielbiam ich fotoksiążki 🙂 Mam tylko jedną sugestię, szkoda że zdjecia są tak małe 🙁

  • Przymierzamy się także do testu fotoksiązki. Zwrócimy uwagę na zdjęcia. Dziękujemy za uwagi.

 • Pamela Moskalik

  na prezent idealnie 🙂

 • Sama muszę sobie coś takiego sprawić 😉

  • Jak napisaliśmy, wystarczy kilka prostych kroków:)

 • Mieszkam w Niemczech, ale zupełnie nie kojarzę tej firmy, choć nierzadko zamawiam podobne produkty na prezenty. Fajna akcja, szkoda, że dowiedziałam się o niej tak późno. 🙂

  • Może akcja skierowana tylko na rynek Polski.

 • sylwia t

  Idealne na prezent, chyba pomyślę nad czymś takim.

 • Przymierzam się do fotoksiążki z Saal Digital. Na razie „bawię się” programem – mnóstwo możliwości, więc i zabawy dużo! Co z tego wyjdzie – okaże się!

 • Zastanawiałam się nad fotoksiążkami od nich i zdania są jak zawsze podzielone. Nawet zgłaszałam się do tego testu, ale w końcu jakoś odpuściłam. Zachęciliście mnie bym jednak skorzystała z tej promocji. Też chcę przeprowadzić osobiście test!

 • SzaroKolorowa

  Posiadamy fotoksiążki z saal digital. Są genialne 🙂 Mamy również z innych firm, ale ta wygrywa 🙂

  • Będziemy testować fotoksiążki tego producenta na własnej skórze:)

 • Sama zdecydowanie bardziej wolę klasyczne zdjęcia, w równie klasycznych ramkach – mają dla mnie jakoś tak więcej „duszy”…:)

 • Bardzo fajne wykonanie

 • Paulina Wlezień

  Produkty z Saal są świetne jakości, ja wybrałam fotoobraz na metalowej płycie i wyszedł cudnie ?

 • Muszę tez sue zarejestrować i zamówić

 • Anna Kot

  mam fotoksiażkę z Saal Digital i jestem bardzo zadowolona 🙂

 • Ewelina Jaskólska

  Od jakiegoś czasu myślę o takim fotoobrazie, Będę musiała w końcu coś z tym zrobić. Zapiszę sobie nazwę tej firmy. 🙂

 • Anna Anna

  Fajna sprawa, bardzo podobają mi się takie obrazy. Ważne wydarzenia warto w ten sposób uwiecznić i mieć na stałe, na widoku.

 • Fotoobraz to bardzo fajny pomysł na prezent.