Master of Photography: Wyłoniono fotograficznego Mistrza Europy!

Share Button
master of photography

Master of Photography

W zakończonym wczoraj pierwszym w historii telewizyjnym konkursie fotograficznym Master of Photography wyłoniono zwycięzcę.

Przez 8 tygodni, 12 fotografów zarówno amatorów, jak i profesjonalistów wybranych spośród tysięcy zgłoszeń podróżowało po Europie, wykonując określone zadania, wykazując się przy tym swoją kreatywnością i wszechstronnością po to, aby pokazać swoją wyższość nad rywalami i przekonać do siebie ekspertów fotografii – po to, by zostać fotograficznym Mistrzem Europy.

Został nim Gabriele Micalizzi z  Mediolanu, który w nagrodę otrzymał €150,000.

Micalizzi, po uzyskaniu dyplomu akademii sztuk pięknych w 2004/05 rozpoczął profesjonalną karierę fotoreportera w agencji prasowej News Press Agency w Mediolanie. Nie są mu obojętne sprawy ludzkości i to właśnie problemy społeczne i polityczne dominują w jego pracach. Jest także pasjonatem „chwytania” ludzi spoza świata mediów. Stara się na swoich zdjęciach zatrzymać emocje towarzyszące ich życiu.

Dzisiaj, Gabriele ma swój wkład pracy w rozwój takich magazynów jak New York Times, New York Times Magazine, Herald Tribune, New Yorker, Newsweek, Espresso, DRepubblica, Repubblica, Internazionale, Panorama, Sportweek czy Wall Street Journal.

Po udanej pierwszej edycji Master of Photography, Sky Arts – brytyjski kanał telewizyjny dedykowany sztuce zapowiedział już kolejną edycję przeglądu fotograficznego. Druga edycja programu została zapowiedziana na 2017 rok. Zgłoszenia będą przyjmowane od 14 września do 31 października 2016 roku za pośrednictwem strony internetowej www.masterofphotography.tv.

O programie  Master of Photography już pisaliśmy. Zajrzyj TUTAJ i dowiedz się więcej o przebiegu konkursu, a tymczasem zobacz zdjęcia konkursowe zwycięzcy:

Zespół aRTofFOTO.eu

żródło:
http://www.journalismfestival.com/speaker/gabriele-micalizzi
http://www.amateurphotographer.co.uk/latest/photo-news/sky-arts-master-photography-winner-unveiled-second-season-announced-94623
http://www.gabrielemicalizzi.com
Share Button
Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.